Nová verze webu

09. 6. 2012 Milan Suk Novinky 1 komentář 680

Tímto článkem bych chtěl zahájit spuštění beta verze nového webu o .Net Frameworku a technologiích s ním spjatých. S novou verzí webu přišlo i spoustu nových vymožeností, možností a hlavně interaktivních aplikací. V tomto článku bych chtěl v kostce některé věci buď již hotové, nebo nadcházející představit...

Na úvod

V prvé řadě bych vás chtěl samozřejmě na webu přivítat a představit, kolem čeho se bude jeho obsah točit. Hlavní zaměření webu je na technologie společnosti Microsoft a to konkrétněji .Net Framework. S první myšlenkou webu přišli Michal Hromádka a Milan Suk, přičemž první a tuto verzi webu má na svědomí Milan Suk. První verze webu byla naspsaná v ASP.NET WebForms, ale nyní se kvůli dostupnému hostingu vše dělalo v čístém PHP (což bylo pro autora někdy opravdu šílené).

Směr obsahu webu

Jak již bylo řečeno, web a tedy jeho obsah je směřeván do oblasti vývoje softwaru na platformě .Net Framework. Nejdříve se bude pracovat na seriálu o programování v jazyce C#. Dále se zde objeví série článku o aplikaci těchto znalostí na praktických ukázkách. Než dokončeníme tyto články, plánuji, že se na webu objeví i další autoři. Plánovanými tématy by potom měla být například technologie WPF, dále ASP.NET MVC a WebForms, XNA a další technologie spjaté s .Netem. (V dalším článku bych chtěl upřesnit možnost přidat se mezi redaktory na webu)

Novinky na webu

Nyní bych chtěl tedy zhruba říct, co všechno se tu objevilo, nebo ještě objeví...

V prvé řadě je to propracovanější uživatelské rozhraní a jednodušší webový vzhled. Registrovaní uživatelé na webu mají možnost využívat místního "emailového" systému, díky němuž je komunikace na webu více soukromá. Dále je zde sysém událostí, který každého uživatele vždy upozorní na aktuální události na webu, které se týkají jeho uživatelského účtu. Samozřejmostí je nastavení uživatelských informace o vlastní osobě jako třeba Facebook, Twitter, apod...

Další novinkou je způsob vydávání článků. Dříve jsme používali MetaWeblog API a publikace článků samozejmě nebyla žádný problém. Ovšem nyní se vše spravuje pímo přes webové rozhraní. Články také nejsou vydávány hned, ale jsou nejprve hodnoceny šéfredaktorem a ten je až potom vydává. Další novinkou jsou Code Snippety. Jsou to krátké kusy kódu s popisem funkčnosti, které může přidávat každý uživatel registrovaný na webu.Připravovanou novinkou je místní diskuzní fórum, ve kterém budou moci uživatelé podávat dotazy ohledně .Netu a dalších technologií.

[Dodatek - 14.6.2012]

  • Dokončen systém Code Snippetů
  • Upraveno zobrazování článků
  • Přidán systém ocenění pro uživatele


Aktuálně

  • 3. 6. 2013 - Nový vzhled webu

Code Snippety

Komentáře

Statistiky

  • TOPlist